Karina Nøkleby Presttun (1981) arbeider med laserkuttede tekstiler, og har siden 2013 konsentrert seg om å lage skulpturelle objekter blant annet ved å stable kuttede tekstiler oppå hverandre.

Kristina Aas (1978) arbeider i hovedsak med digital jacquardvev. Hennes tepper gir et bredt spekter av sanseinntrykk. Hun utfordrer det vevtekniske ved å finne måter å flette tråder slik at man mister følelsen av en flate og heller ser tredimensjonale former. Hun velger objekter og motiver som er både hverdagslige og generelle med referanser til underbevisstheten og sivilisasjonsutviklingen.

Nøkleby Presttun og Aas ønsket å skape noe sammen, og utstillingen Entertwine er et resultat av dette. Utforskingen av hverandres materiale og kunnskaper og deres ulike tilnærmingsmåter til arbeidet har vært til stor inspirasjon for begge.